• Ankarasohbet.com Seviyeli ve kaliteli sohbet hizmeti sunan bedava bir arkadaslik sitesidir.
  • WsatsApp Hakkında Genel Bilgilendirme

WhatsApp hakkında bugün biraz sizlere detaylı bir şekil de genel bir ön bililendirme vermek istiyorum. Daha önceki bir makale yazımızda sizlere Tango hakkında geniş bir tanıtım yazımızı sizlerle paylaşmıştık. Şimdi de merak ile beklenen ve akıllı Android Telefonlarda kullanılan sesli, video, resim gibi paylaşım yapabileceğiniz bir diğer proğram ise WhatsApp hakkinda sizlere ön bilgi vermek istiyorum.

Öncellikle whatsApp nedir? whatsApp paralı mı yada üyelik gerektirir bunlardan başlıyalım.

WhatsApp nedir?

WhatsApp

 

Whatsapp daha önceleri Microsoft’un vermiş olduğu Messenger alternatifi olarak kullanılan whatsApp Skype tarzında insanların iletişim de kullandıkları bir akılı telefon uygulamasıdır. Whatsapp size hem internet üzerin den hemde yurd dışında Gurbette yaşayan akraba ve insanlarla kolay bir şekil de mesajlaşmanızı ve iletişim görevini görmektedir. Whatsapp Telefon rehberinizde kayıtlı birine video gönderebilme, ses kaydı yollama, resim ve albüm fotoğraf ve müzik gibi videoları whatsapp üzerinden sizler de kolay ve ücretsiz bir şekil de diğer listenizdeki arkadaşınıza gönderebilirsiniz.

WhatsAppp çoklu platform desteği sayesin de İphone, Blackberry, Android ve Ovi kullanıcılarını tek bir yerde ve grup halin de toplayabiliyor. Whatsapp deneme yani (free) süresi ücretsiz olup kötu yönu ise Whatsapp’ın uygulamanın ücretli olması.

Google Play Store’den whatsapp uygulamasını Telefonunuza kurabilirsiniz. Whatsap uygulaması hangi telefonlara yüklenebilir diye soracak olursanız.

Android, Blackberry ve İphone ve Nokika’nin Akıllı Telefonlarına yüklenebilmektedir.

Whatsapp Uygulaması nasıl kullanılır Cep Telefonlarına nasıl yüklenir?

Whatsapp uygulamasını Cep Telefonunuzun İnternet Ağına bağlı olması ve Play Store’den whatsapp yazarak bu uygulamayı Cep Telefonunuza kurabilirsiiz. Telefonunuza yüklediğiniz uygulamayı çalıştırdığınız zaman Cep Telefonu numaranızı soracak ve kendi cep telefon numaranızı girerek bunu doğrulayacaktır. Doğru ve eksik bir şekil de bilgilerinizi girerek whatsapp uygulamasını Cep Telefonunuza ücretsiz bir şekil de inndirebilirsiniz. Daha sonra Telefon rehberinizde yer alan kişilerle sizler de Whatsapp kulanan diğer kullanıcılarla üyeliksiz ve ücretsiz bir şekil de paylaşım yapabilirsiniz.

whatsapp-nedir

Whatsapp hızlı iletişim ve herhangi bir beklenme ve donma olmadan kolay ve güzel bir şekil de yazışmalı ve sesli ses video kaydı video ve müzik resim paylaşabileceğiniz bu uygulama sayesin de sizler de diğer kişiler ile kolay ve ücretsiz bir şekil de iletişim kurabilirsiniz.

Whatsapp’ın en iyi özelliği ise kullanıcların en son online olabilme seceneğini görmeniz ve bu seceneği aktif ve deaktif edebilme seceneğinin ayarlanmış olmasıdır. Facebook’un almış olduğu whatsapp şimdilik sesli ve yazışmalı bir şekil de sizlere hizmet vermektedir. İlerliyen zamanda Wsatsapp’ın hem sesli hemde aynı anda video görüntülü bir şekil de Tango’ ya benzer bir şekil de videolu görüşme özelliğini de hayata gecirecek olmasıdır.

Kısa mesaj şeklinde sizler de ücretsiz bir şekil de iletişim de kullanabileceğiniz bu akıllı uygulamayı ücretsiz bir şekil de Play Store  adresinden Cep Telefonunuza yüklüyebilirsiniz.


“WsatsApp Hakkında Genel Bilgilendirme” için 2 cevap

  1. Yasemin diyor ki:

    WhatsApp’ın Facebook tarafından alınmasından sonra hem sesli hem de görüşmeli bir çok özellik eklendi, son görünme online zamanı aktif ve deaktif etme fonksiyonel olarak eklendi.

  2. admin diyor ki:

    Arkadaşlar, Whatsapp ile ilgili soru ve önerilerinizi ve merak ettiklerinizi bizimle bu konu altında paylaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.