• Ankarasohbet.com Seviyeli ve kaliteli sohbet hizmeti sunan bedava bir arkadaslik sitesidir.
  • Mc Donalds Yemekleri Hakkında Genel Bilgi

Bugün sizlere Mc Donalds firması hakkında biraz genel bir bilgilendirme yapmak istiyorum. Türkiye de belki Mcdonalds yerine genellikle Lokonta yada kebab büfeleri yer almaktadır. Ama Avrupa da yaşayan gurbetci Türk vatandaşlarımızın Mc Donalds firması hakkında buradaki yemekler sağlık lımıdır? yoksa yemekler için de domuz eti ve domuz yağı varmı bunlar hakkında biraz sizlere ön bilgi vermek istiyorum.

Bu bilgileri neye dayanarak ve nerede biliyorsunuz diye soracak olursanız 2004 Yılından beri Avusturya/Salzburg Mcdonalds firmasın da çalıştığımdan dolayı bu bilgileri sizlere faydalı bir şekil de sunmaya çalışcam.

Mc-donald's

Mc donald’s bu Firma yabancı bir firmadır. Bura da Almanlar, İngilizler, Türkler ve Yugoslav işciler genellikle çalışmaktadırlar. Peki bu firmalar sağlıklı ve temiz midir, hijyenik yönden sağlığa zarar etler ve hamburger cizburgerler üretiliyor mu biraz bu konu da sizlere söz etmek istiyorum.

Menü ve çeşitleri yönden rekabet için de olan iki firmadan biri olan Mc donalds ve Starbucks ve  Burgerking  gibi firmalar içinde bence kalite ve sağlıklı bir şekil de hizmet veren firmaların başın da Mc donalds firması gelmektedir. Bu firmada çalıştığım için demiyorum, ama gercekten kaliteli ve seviyeli güler yüzlü müşteri memnuniyetini ön planda tutmak için sürekli bu firmalar Amerika da yaşayan üst düzey yetkiler tarafından kontrol edilmektedir. Mesela standart şartlar da bir Hamburger yada Cizburger ve Bigmac gibi menülerin normal de 10 dakika gibi bir süreleri mevcut. 10 dakika sonrası bu Burgerler satılmadığı taktirde çöpe atılması gerek. Bunun için de numaralı Saat ve dakika tutularak süreklü bu burgerler kontol altında tutulmaktadır. Burada çalışan işciler müşterilere kalite ve güven güler yüz göstermeleri gereklidir. Mcdonalds gercekten binlerce Bayisi ile şuan Avrupa da en iyi Restaurant konumundadır. Burada şunuda uyarmak da fayda olduğunu belirtmek isterim. Mcdonalds firmasinda yer alan burgerler için de Domuz eti de olabiliyor. Mesela Hamburger ve Cizburgerler de genellikle inek ve koyun eti temiz et kullanılmaktadır. Ama yabancı insanların tercihlerine göre burada Domuz eti ile yapılan Menülelere de rastlanabilirsiniz.

Mesela domuz eti olan Burgeler Mc Country bunun için de domuz eti bulunmaktadır. Asla Avrupa da yada Türkiye de yaşayan Gurbetci vatandaşlarımız ve Türk insanlarımızın Din’e bağlı ve haram oluşu nedeniyle bu tür menülere dikkat etmesini öneririz.

mcdonaldsHijyen ve temizlik yönden genellikle her bir Mc Donalds firmasında normal standart ve şartlara göre 60-75 işci çalışması gerekir. Burdaki tanıtım ve  Mcdonalds hakkında kafanıza takılan biraz daha çok gurbette yaşayan Türk insanlarımız için bu yazımızı ve Mcdonalds hakkında genel bilgileri sizlerle paylaşmış durumdayız. Kalite ve güven Burgeler konusunda genellikle gidip biraz Mcdonalds burgerlerini yemenizi tavsiye edebilirim. Biraz menüler pahalı bile olsa ama en azından Mc donalds firmasını ve menüler hakkında burdaki Burgerleri görmüş ve yemiş olursunuz. Bir dahaki paylaşım yazımızda görüşmek dileği ile hoşca kalınız.


“Mc Donalds Yemekleri Hakkında Genel Bilgi” için 2 cevap

  1. aysan diyor ki:

    Site yapimcilarina basarilar diliyor ve mümkünse bir istekte bulunmak istiyorum.sitenize saglikli beslenme hakkinda ve yararlı bitkiler hakkinda konular eklerseniz sevinirim.sitenize uyum saglarmi bilemicem ama ankara yöresine ait yemek tarifleride eklerseniz guzel olur.

  2. hakan diyor ki:

    hem güzel hemde uygun fiyatlı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.